Plavky pro sezónu 2012


plavkyDámy, už víte kam letos pojedete na dovolenou? Ať už zvolíte odpočinek na pláži, u rybníky či na koupališti, nové krásné plavky se vám budou hodit. I letošní modely se samozřejmě řídí módními trendy, u plavek ale více než u kteréhokoliv jiného druhu oblečení platí, že by vám měly v první řadě dobře sedět a slušet.

Správně zvolené plavky částečně zakryjí nedostatky postavy a v každém případě pozvednou vaše přednosti. Je jen na vás, zda dáváte přednost plavkám jednodílným či dvojdílným. V šatníku téměř žádné ženy nechybí alespoň jeden model plavek jednodílný i dvojdílných. Jednodílné plavky se hodí spíše na kondiční plavání, v moři i bazénu. Kvalitní modely plavek určených do bazénu nepostrádají úpravu pro zvýšení jejich odolnosti vůči chlóru obsaženému ve vodě. Při pobytu na slunné pláži sice užijeme plavky nejvíce, ale slaná voda v kombinaci s prudkým sluníčkem si na materiálu i švech brzy vybere svou daň. Alespoň je po dvou sezónách důvod vybrat si nový, zajímavý model.

V plavkách by se žena měla v první řadě především dobře cítit. Nedělejte si ale hlavu s nějakým tím kilem či faldíkem navíc. Vážně si myslíte, že privilegium koupání a slunění je jen pro ženy a dívky s velikostí 36? Stejně tak jako klasická podprsenka by horní díl plavek neměl být ani příliš malý ani velký. Plavky by neměly nikde škrtit ani jakkoliv omezovat v pohybu. Dámy s bujnějším poprsím by měli volit lepší podporu prsou ve formě širších ramínek podprsenky plavek. Dekolt drobnějších žen vypadá hezky v plavkách s mírně podšitým horním dílem plavek. Další výhodou kromě opticky plnějším hrudníkem je že ani ve studené vodě se v takovém modelu plavek nerýsují bradavky.

Léto je plné barev a ty vypadají skvěle i na plavkách. Černá barva je sice klasika, ale alespoň malý barevný akcent plavky oživí a dodá jim na atraktivitě.

Fotbalový šampionát EURO je v plném proudu a i když zrovna nejste skalní fanynkou našeho fotbalového týmu, můžete se fotbalem nechat inspirovat a zvolit dvojdílné plavky ve stylu fotbalových bikin. Buďte si jistá, že takové plavky žádnému pánskému oku neuniknou. Hitem loňské sezóny i té letošní jsou plavky s metalickými odlesky. Můžete zvolit například model v petrolejové nebo temně fialové barvě. Více informací najdete a inspiraci načerpáte na www.dianka.cz nebo www.pradelkoprotebe.cz