Půjčovna lešení.


lešeníPři stavbě každého objektu i při rozsáhlejší rekonstrukci se neobejdete bez lešení. Není nutné lešení hned kupovat, můžete využít i možnosti pronájmu lešení. Stejně tak, jako lze najmout několik řemeslníků, například na zateplení fasády, můžete si na potřebnou dobu zapůjčit i kvalitní, stabilní a bezpečné lešení.  Cena za pronájem může zahrnovat i odbornou montáž lešení a jeho demontáž po skončení doby pronájmu, případně i dopravu na místo určení, pokud převážíte lešení do určité vzdálenosti. Odborná montáž lešení je klíčová především na obtížně dosažitelných místech budov, jako jsou přesahy, výstupky, či balkony.

Půjčovna lešení nabízí nejenom pronájem lešení, služby zahrnují i půjčení potřebných podlážek a nezbytných lešenářských doplňků důležitých pro instalaci lešení.  Na stavbě se většinou používá nepohyblivé lešení, většinou jde o lešení rámové konstrukce, někdy i konstrukce trubkové. Pro práci do určité výšky lze využít i lešení pohyblivé, které bývá velmi lehké díky použitému materiálu, kterým je většinou slitina hliníku.

Lešením s podlážkami HAKI lze instalovat až do výšky 35 m. Jeho výhodou je snadná a poměrně rychlá montáž i demontáž. Zapůjčené lešení lze případně i dovybavit pojezdovými kolečky. Doplňkovými službami, kromě již zmiňované odborné montáže a demontáže lešení a dopravy je zaměření objektu a výběr dílů pro celou konstrukci, včetně možnosti výroby atypických podlážek, které vám umožní postavit lešení i kolem výklenků a přesahů budovy. Základní modul lešení je dlouhý 3 m, vysoký 2,7 m a šíroký 1,2 m. Lešení Haki je snadné na ukotvení a těsně přiléhá k objektu.

Pořídit si trubkové lešení je finančně méně nákladné. Pro jeho bezpečnost a minimalizaci rizik úrazu  při používání je klíčová dostatečná šířka lešení, respektive podlážek. Větší prostor umožňuje bezproblémové a rychlé zakrytí lešení lešenářskou sítí, která slouží k omezení prašnosti a nepořádku ze stavebních prací. Rámové lešení je sice dražší, ale má vyšší životnost než lešení trubkové, které snáze podléhá poškození korozí. Podlážky lešení se používají většinou dřevěné, případně ocelové. Dřevěné podlážky jsou poměrně lehké, levné a při ošetření proti plísni mají dlouhou životnost i při skladování venku. Dřevo je praktičtější při práci v horkých slunečných dnech, protože neabsorbuje teplo, tak jako kov.

Jednotlivé díly lešení se skládají a montují podle potřeby jako stavebnice. Podllážky se snadno usazují do profilu, což zvyšuje variabilitu lešení a nezdržuje jeho montáž a umožňuje pohodlný pohyb po lešení.