Kabelky pro každého a na každý den


kabelkaV dnešním článku se zaměříme na kabelky, které milují snad všechny dámy a jako aktovky jsou vhodné i pro muže. Už dávno se nám všechny nezbytnosti nevejdou do kapsy. No představte si po kapsách nosit mobil, peněženku, pudr, kapesníky, klíče a podobně. Já se neobejdu také bez vodítka na psa, sášků na trus a samozřejmě bez dokladů od vozu a podobně. Vždy si zkontroluju, zda mám v kabelce deštník, papírové kapesníky a také skládací hadrovou tašku na nečekaný nákup. Samozřejmostí je i krém na ruce a bezesporu také jelení lůj. Podrženo sečteno, moje kabelka je spíš pořádná kabela.

Vybírám nejen podle materiálu, kdy dávám přednost kůži a jiným přírodním materiálům, ale také podle velikosti. Zaujmou mě především tašky, do kterých se vejde formát A4, takže pokud potřebuju přenést nějaké dokumenty, nemusím je mít ve zvláštní tašce. Rovněž minuju, pokud jsou k dostání peněženky ve stejném vzoru, jako je kabelka. To je k nezaplacení. S kabelou samozřejmě musí korespondovat také obuv.

Nesnáším igelitové tašky a i nákup potravin se snažím nastrkat do bavlněných nákupních tašek, které vždy vozím v autě. Občas se ale nákup zvrhne a v košíku mám tolik věcí, že si s vlastními kabelami nevystačím a i já, zapřísáhlá ekoložka, musím za 1 Kč koupit igelitku. Do správné kabely se tedy musí vejít naprosto vše, dokonce i menší nákup. Co se malých kabelek týče, ty samozřejmě také mám.

spolecenska kabelkaJde ale o společenské kabelky, které se hodí pro výjimečné příležitosti. Na ples si samozřejmě nevezmete maxi aktovku, ale malé vkusné psaníčko. I zde platí, že pokud sáhnete po černých lodičkách, vyberte k tomu odpovídající malou kabelku. Do ní dejte co nejméně věcí, ať není naducaná. Mobil, bankovka a kapesník ale zapomenout nesmíte nikdy. Já s sebou navíc vždy nosím „šťourače“ do ucha, kterými v případě potřeby opravím make up.