Automatický změkčovač vody


V diskuzích jsme narazili na téma, které trápí většinu obyvatel České republiky. Jde o problematiku tvrdé vody, která je podle odborníků téměř všude. Výjimkou jsou bezesporu horské oblasti, kde se voda bere z dokonale čistých zdrojů nebo domácí vrty podzemní vody. I zde ale kvalita vody kolísá a majitelé by se měli čas od času zaměřit na zjištění kvality vody co se obsahu minerálů, ale i škodlivin týče.

zmekcovani vodyVraťme se ale ke změkčování vody, které řešíme v podstatě dnes a denně. Do pračky, myčky i rychlovarné konvice sypeme prostředky proti vodnímu kameni, a tak si už tak přechemizované prostředí ještě více zaneřádíme. Co ale dělat když nás tvrdá voda ovlivňuje dnes a denně? V neposlední řadě také z ekonomického hlediska. V důsledku nánosu vodního kamene totiž dochází k neúměrnému zvyšování spotřeby elektrické energie, klidně i o 20%. Čím tvrdší voda, tím také více musíme použít mycích a pracích prostředků a saponáty. Všechny tyto přípravky totiž pracují na snížení povrchového napětí, a tak odmašťují. I z tohoto hlediska je ale s tvrdou vodou problém.

Také pokud máte pocit, že je vaše kůže příšerně suchá, třebaže se vždy mažete a používáte různé olejíčky, i v tomto ohledu je příčinou tvrdá voda. Ta má velký obsah hořečnatých a vápenných iontů. Ty lze ale v podstatě dost jednoduchým procesem vyměnit za ionty sodíku. To lze bez problémů díky automatickému změkčovači vody či speciálnímu filtru pro změkčování vody. Krom toho je možné odstranění železa, amoniaku, manganu či dusičnanů a dusitanů, což velmi ovlivňuje kvalitu vody.