Podnikej snadno!


Také už vás nebaví ta věčná buzerace v práci? Na druhou stranu musíme ale také bez přikrášlení podotknout, že i podnikání s sebou nese určitá úskalí. Málokdo se donutí pracovat, když nemusí. A když nepracujete, tak nemáte. Ostatně na téma finance a ekonomika bude i dnešní článek. Přesněji se zaměříme na ready made firmy. A že nevíte, co ten pojem znamená? Pak věnujte několik málo okamžiků ze svého času dnešnímu článku.

Ready made

penezenkaReady made je pojem, který se používá ve spojení se společnostmi. Lidově řečeno se jedná i předzaložené společnosti, které jsou určené k dalšímu prodeji. Možná kroutíte hlavou, na co jsou dobré, proč si každý, kdo chce, nezaloží společnost po vlastní ose. Asi mi dáte za pravdu, že podnikat v našich zeměpisných šířkách není zrovna jednoduché. Problémy začínají právě už u založení společnosti. Občas máte pocit, že vám všichni hází klacky pod nohy s tát jako by dělal všechno pro to, aby soukromé podnikatele a společnosti snad úplně udeptal.

Koupí ready made firmy si ušetříte spoustu starostí a v konečném důsledku i peněz. Jako ready made předzaloženou společnost si můžete koupit společnost s ručením omezeným (s.r.o. nebo spol. s r.o.) a samozřejmě také akciovou společnost (a.s.).

Co se založení společnosti s ručením omezeným týče, jde pravděpodobně o nejvyhledávanější právní formu podnikání u nás. Velkou výhodou je, že za podnikání ručíte jen a pouze firemním majetkem. V s.r.o. jsou navíc jasně dané majetko-právní vztahy a práva a povinnosti. Jedinou nevýhodou je nutnost skládat základní kapitál, to ale u ready made s.r.o. odpadá.