Začínáme podnikat v s.r.o.


Chcete začít podnikat? V dnešním článku si ujasníme postup, který je nutný znát pokud jste se rozhodli založit si s.r.o. Pokud jste se opravdu pro tento typ firmy rozhodli, není se čemu divit. V České republice je tato forma podnikání opravdu nejrozšířenější. Založení s.r.o. rozhodně není nic složitého.

O co vlastně jde?

sro zalozeniSpolečnost se řadí mezi společnosti kapitálové. Společnost s ručením omezeným má jednu velkou výhodu a tou je, že v případě škody je ručení omezené. To znamená, že se ručí do výše základního kapitálu a rezervních fondů. Dále společnost na trhu vystupuje pod svým vlastním jménem, a ne pod jménem fyzické osoby. Proto, pokud uvažujete o založení nějaké společnosti, věřte, že založení s.r.o. nebudete litovat.

Jak s.r.o. založit?

Pokud chceme společnost založit, budeme muset navštívit notáře, u kterého sepíšeme společenskou smlouvu. Ovšem také společnost může být založena sepsáním zakladatelské listiny. Zakladatelská listina se sepisuje v případě, že společnost s ručením omezeným je zakládána pouze jedním společníkem. Pokud vše probíhá bez problémů, běžná doba procesu založení firmy je 2-6 týdnů. Notář nás také nepřijde levně. Náklady na notáře se většinou pohybují mezi částkami 10 000- 20 000 Kč. Pokud si chceme společnost založit, musíme také vložit minimální základní kapitál, který v případě s.r.o. činí 200 000 Kč. Minimální výše vkladu společníka musí být 20 000 Kč. Před podáním návrhu o zápis společnosti do obchodního rejstříku musí již být minimálně 100 000 Kč splaceno. Jestliže už přemýšlíte nad správným názvem vaší firmy, volte co nejvíce originální název, díky kterému vaše firma bude zcela jedinečná. Nezapomeňte také na to, že v názvu vaší firmy se musí objevit společnost s ručením omezeným, nebo zkrácená varianta těchto slov.

Nejste si se založením jistí?

Pak pro vás máme jednoduché řešení. Není nic jednoduššího než navštívit stránky www.profi-kancelar.cz a zde vám velice ochotně pomohou založit s.r.o. Poskytnou vám osobní konzultaci a zajistí brzké datum, kdy vám splní váš sen.