Find Us on Facebook Bookmark & Share Subscribe to Feed
Ereses.cz | Aktuální zprávy na jednom místě

Měšec.cz

 • Nižší daň z nabytí nemovitých věcí? Návrh Pirátů má mezi poslanci podporu
  [7 minut čtení] O polovinu nižší daň z nabytí nemovitých věcí má podle Pirátů vyvážit přísnější podmínky pro hypotéky od ČNB. Návrh neodmítají třeba ani poslanci ODS nebo KSČM. Daň z nabytí nemovitých věcí by pro většinu kupujících mohla klesnout na polovinu. Počítá s tím návrh poslanců České pirátské strany, který míří k projednání v poslanecké sněmovně.
  - 3 days ago, 18 Oct 18, 10:00pm -
 • Spoléháte se na realitku? I když má advokáta, můžete přijít o nemovitost i peníze
  [9 minut čtení] Převod nemovitosti prostřednictvím realitní kanceláře není nikdy bez rizika. Ukážeme, že ani když má realitní kancelář advokáta, totální důvěra není na místě. Kupující přišel o byt i o peníze. Stálí čtenáři vědí, že jsem dlouhodobým kritikem praktik realitních kanceláří. Někteří mi dávají za pravdu, jiní mne za to odsuzují. Nechci nikomu kazit podnikání, ale musím stále dopo…
  - 3 days ago, 18 Oct 18, 10:00pm -
 • Zdravotní pojištění 2019: minimální záloha rekordně vzroste
  [5 minut čtení] Výrazný růst mezd způsobí v příštím roce rekordní růst minimálních záloh na pojistné za zdravotní pojištění. Připlatíte si o necelé dvě stovky. Příští rok opět dojde k růstu minimálních záloh a stejně jako u sociálního pojištění půjde o růst rekordní. Navazujeme na text o zálohách a novinkách v sociálním pojištění v roce 2019, které jsme si popsali minule.
  - 4 days ago, 17 Oct 18, 10:00pm -
 • Za rok práce pro dráhy téměř devět milionů na odchodném? Nemravné, rozhodl soud
  [4 minuty čtení] Devět let probíhal spor o odchodné počítané na miliony za rok práce v polostátní firmě, která tehdy dosáhla ztráty 5,3 miliardy korun. Rozhodnutí soudů se střídala: vyplatit, nevyplatit, vyplatit, nevyplatit. V rozsudku z letošního července se Nejvyšší soud (spis. zn. 21 Cdo 1613/2018) znovu zabýval již devět let trvajícím a již snad uzavřeným sporem personálního náměstka Českých drah se…
  - 4 days ago, 17 Oct 18, 10:00pm -
 • Získejte statisíce na úspory. Nové „zelené“ dotace myslí i na ty, kteří si poradí sami
  [5 minut čtení] Od polovina října platí vstřícnější pravidla pro dotace na ekologické úpravy bydlení. Nejvýraznější změny se týkají rekonstrukcí rodinných domů, o něž je největší zájem. Program Ministerstva životního prostředí Nová zelená úsporám nabízí dotace nyní také na úsporné rekonstrukce domů realizované svépomocí, venkovní stínící techniku, stavbu domu v nízkoenergetickém standardu neb…
  - 5 days ago, 16 Oct 18, 10:00pm -
 • Kampelík a další. Kde se v Česku vzaly záložny a soukromé banky?
  [4 minuty čtení] V našem bankovním sektoru měly svoje místo i družstevní záložny či družstevní spořitelny a soukromé bankovní domy. S jejich působením jsou spojeny zajímavé skutečnosti, s některými z nich vás seznámíme. Všechno to začalo 26. září 1844, kdy byl vyhlášen tzv. rakouský spořitelní regulativ, který zůstal v platnosti až do roku 1918.
  - 5 days ago, 16 Oct 18, 10:00pm -
 • Lidé přišli na fintu, jak neplatit za jízdy přes Taxify. Není to ale legální
  [7 minut čtení] Objednají si taxík přes aplikaci Taxify, svezou se a na konci cesty nezaplatí. Redakce Měšce získala dokumenty, které prokazují, že se často cestující a řidiči drží ve vzájemných kleštích. Zákony přitom porušují obě strany. Provozovatel estonské mobilní aplikace Taxify si svůj byznys postavil na negativní reklamě, nekalých praktikách a umožňování porušování celé řady zákonů. A to se ny…
  - 6 days ago, 15 Oct 18, 10:00pm -
 • Nemocenské 2019: Náhrada mzdy za nemoc i nemocenské dávky se zvyšují

  - 6 days ago, 15 Oct 18, 10:00pm -
 • Daň z nemovitých věcí 2019: Přiznání se podává už v lednu
  [5 minut čtení] Blíží se nový rok a s ním první daňová povinnost. Poradíme vám, pro koho povinnost podat daňové přiznání k dani z nemovitých věcí platí a co si máte pohlídat. Už v lednu je třeba odevzdat přiznání k dani z nemovitých věcí za rok 2019. Podávají ho ti, kdo se v roce 2018 nově stali vlastníkem nějaké nemovitosti. Oficiální termín pro odevzdání přiznání k dani z nemovitých věcí je do…
  - 7 days ago, 14 Oct 18, 10:00pm -
 • Jak se bránit šikaně v práci? Někdy je nejlepší odejít
  [6 minut čtení] Obrana proti mobbingu a bossingu je v praxi velmi obtížná, ale přece vám mnohé poradíme. Bránit se právně je ovšem složité, například svědčit se nikomu nechce. Odchod tak bývá nejúčinnějším řešením. Řada zaměstnavatelů při hledání nových zaměstnanců slibuje přátelský, milý a bůhví jak skvělý kolektiv. Přijde mi to jako nevhodné a nepatřičné vychloubání. To, jaký je kolektiv a…
  - 7 days ago, 14 Oct 18, 10:00pm -

Finance.cz

 • Zájem o úvěry na bydlení v září lámal rekordy

  Zájem o úvěry na bydlení v září lámal rekordy

  Od října začínají platit nová doporučení ČNB ohledně posuzování příjmů žadatelů o úvěr. Mnoho lidí si chtělo sjednat úvěr ještě za starých podmínek. Banky a stavební spořitelny v září poskytly úvěry za 27,1 mld. Kč a přepsaly dosavadní rekordy. Co se bude dít dál?
  - 3 days ago, 18 Oct 18, 10:01pm -
 • Zpřísnění podmínek pro hypotéky se může dotknout i refinancování

  Zpřísnění podmínek pro hypotéky se může dotknout i refinancování

  Chcete si brát v blízké době hypotéku anebo refinancovat stávající úvěr? Pak buďte na pozoru. Hypotéky se zase zpřísnily a nové podmínky se do jisté míry můžou vztahovat i na refinancování. Co se pro vás tedy může změnit?
  - 6 days ago, 15 Oct 18, 10:00pm -
 • ČNB zvýšila základní sazby. Budou reagovat i banky a hypotéky?

  ČNB zvýšila základní sazby. Budou reagovat i banky a hypotéky?

  Bankovní rada ČNB na svém zasedání v minulém týdnu podle všech předpokladů zvýšila dvoutýdenní repo sazbu (2T repo sazbu) o 25 bazických bodů na 1,50 %. Současně rozhodla o zvýšení lombardní sazby na 2,50 % a diskontní sazby na 0,50 %.
  - 21 days ago, 30 Sep 18, 10:01pm -
 • Jak se vyznat v realitních inzerátech při hledání nemovitosti

  Jak se vyznat v realitních inzerátech při hledání nemovitosti

  Při hledání nemovitosti stále většina lidí využívá služeb realitních kanceláří. Vyznáte se ale dobře ve zkratkách z inzerátů? Mnoho Čechů u některých stále tápe.
  - 21 days ago, 30 Sep 18, 10:00pm -
 • Zpřísnění pravidel pro poskytování úvěrů se blíží. Lidé se předzásobují

  Zpřísnění pravidel pro poskytování úvěrů se blíží. Lidé se předzásobují

  Srpnové výsledky bank a stavebních spořitelen jsou venku. O úvěry na bydlení je zájem, který překračuje i loňská maxima. Jedním z důvodů je rychle se blížící zpřísnění pravidel pro posuzování příjmů žadatelů o úvěr. Jak se tato změna promítá na trhu s úvěry na bydlení?
  - 26 days ago, 25 Sep 18, 10:01pm -
 • Sen o vlastním bydlení se vzdaluje

  Sen o vlastním bydlení se vzdaluje

  Pořídit si vlastní bydlení je kvůli růstu cen nemovitostí a nyní i dalšímu růstu úrokových sazeb čím dál těžší. Navíc od října začne platit nové doporučení ČNB ohledně posuzování příjmu žadatelů o úvěr. Jak se všechny tyto faktory promítají v dostupnosti bydlení v ČR?
  - 39 days ago, 12 Sep 18, 10:01pm -
 • Musí si Češi půjčovat na školní pomůcky pro děti?

  Musí si Češi půjčovat na školní pomůcky pro děti?

  Koupit výbavu pro děti do školy není nic levného. A financovat vysokoškoláka? To už vůbec. Kolik Čechů si letos na výdaje spojené se školou muselo půjčit?
  - 42 days ago, 9 Sep 18, 10:00pm -
 • Den finanční gramotnosti: otestujte tu svou

  Den finanční gramotnosti: otestujte tu svou

  V dnešní době je důležité naučit se číst, psát a počítat. Ale nejen to, je stále důležitější orientovat se správně ve svých osobních financí. A proto slavíme den finanční gramotnosti. Víte, jak moc finančně gramotní jste, či nejste?
  - 44 days ago, 7 Sep 18, 10:01pm -
 • Sazby hypoték rostou. Ale ne ve všech bankách

  Sazby hypoték rostou. Ale ne ve všech bankách

  Srpen přinesl zdražení hypoték. Pro navýšení sazeb se rozhodlo 5 bank a k nim se v tomto týdnu přidala i Komerční banka. Na druhou stranu Air Bank sazby snížila. Co se to na trhu děje a jak se budou sazby vyvíjet dál?
  - 46 days ago, 5 Sep 18, 10:01pm -
 • Hypotéka a OSVČ: jak získat úvěr na bydlení s nízkým daňovým základem?

  Hypotéka a OSVČ: jak získat úvěr na bydlení s nízkým daňovým základem?

  Přemýšlíte o vlastním bydlení, ale nedosáhnete na hypotéku kvůli nízkému daňovému základu? S tímto problémem se setkává čím dál tím více Čechů. Co můžete udělat proto, abyste byli pro banku bonitnější?
  - 54 days ago, 28 Aug 18, 10:00pm -

Kurzy.cz

 • novéProč a jak investovat do nemovitostního fondu - Investorský magazín (Video)
  Počet nemovitostních fondů v České republice roste, do některých lze přitom investovat již v řádu stovek korun. Více se o nich dozvíte v aktuálním Investorském ...Další investiční videa naleznete na stránce video.kurzy.czZdroj: Youtube, kanál...
  - 1 min ago, 21 Oct 18, 4:53pm -
 • Počasí: V úterý dorazí silný vítr, na horách už napadne sníh
  Příjemné teploty, kterých jsme si v posledních dnech užívali, pomalu končí. Do Česka dorazí i mráz a teploty budou dosahovat maximálně 17 °C. Slunce vystřídají srážky, na horách pak můžeme očekávat i sníh. Meteorologové také varují před silným větrem, ...
  - 3 hours ago, 21 Oct 18, 1:53pm -
 • Vánoce u moře či na horách: Češi objevili kouzlo svátků v cizině
  Stále více Čechů tráví vánoční svátky v zahraničí. K moři nebo na hory vyrazí každý rok na Vánoce nebo na Silvestra více než čtvrt milionu lidí. Podle psychologů je to nejlepší řešení, jak se vyhnout předvánočnímu stresu nebo depresím.
  - 3 hours ago, 21 Oct 18, 1:44pm -
 • Pražské metro ochromila nehoda, bagr prorazil tubus
  Skoro celá linka A pražského metra je mimo provoz, vlak kvůli poruše nejezdi v osmi stanicích od Náměstí Míru až po Petřiny. Podle vyjádření mluvčí dopravního podniku Anety Řehkové narušil bagr ve stanici Bořislavka tubus metra.
  - 7 hours ago, 21 Oct 18, 10:24am -
 • (Konec) tyranie amerického dolaru
  Spojené státy byly po desetiletí symbolem globalizace a volného obchodu. I proto je dnes dolar hlavní světovou měnou. Prudká změna kurzu americké obchodní politiky ale zažitý model silně nahlodává.
  - 7 hours ago, 21 Oct 18, 9:43am -
 • Divoký vývoj na pražské burze, překvapením zejména O2
  Ačkoliv by se to podle pátečního závěrečného stavu indexu PX nemuselo zdát, akcie na pražské burze prožily volatilní týden. Index PX se pokoušel dokonce podívat zpět na hranici 1 100 bodů, nakonec oproti minulému pátku zakončil „červeně“ neutrálně na 1...
  - 8 hours ago, 21 Oct 18, 8:53am -
 • Víkendář: Nejhorší ze všeho jsou Japonci. A Evropská unie.
  Je dobře známo, že americký prezident Donald Trump se chová útočně i k tradičním spojencům USA. Týká se to obchodu, výdajů na zbrojení či třeba prostého potřesení rukou.
  - 9 hours ago, 21 Oct 18, 7:48am -
 • Lehman Brothers, Valeant a nyní Tesla? Prominentní shortařka si vyhlídla další oběť ...
  Fahmi Quadirová je známou investorkou, kterou proslavila zejména její sázka proti farmaceutické společnosti Valeant Pharmaceuticals. Tu provedla v roce 2015, kdy se její akcie pohybovaly blízko vrcholu.
  - 10 hours ago, 21 Oct 18, 7:05am -
 • Obavy jsou namístě, synchronizovaný globální růst je už minulostí
  Ještě před rokem procházela světová ekonomika synchronizovaným ekonomickým boomem. Tempo růstu se zvyšovalo v každé z vyspělých ekonomik vyjma Británie, na obrátkách získával globální obchod, Čína přestala padat do deflace a dobře se vedlo dokonce i eu...
  - 10 hours ago, 21 Oct 18, 7:04am -

FinančníRozcestník.cz

 • Daňové přiznání a vyúčtování za energie…
  …aneb okamžik pravdy je za dveřmi. Jarní měsíce sebou přinášejí jednu ne úplně příjemnou záležitost a tou je vyúčtování energií. Možná si právě teď vyčítáte, že jste neměli tolik topit, byť venku řádily holomrazy, a měli jste raději situaci řešit … Celý příspěvek →
  - 29 Mar 18, 1:06pm -
 • Batoh se solární nabíječkou na každý výlet
  I pokud opouštíme naši domácnost, můžeme se chovat šetrně a využívat přirozeně dostupných přírodních zdrojů. Pomohou nám v tom různé modely a provedení batohů, které mají v přední části všitý solární panel sloužící k výrobě elektrické energie ze slunečních paprsků. Na panel je … Celý příspěvek →
  - 26 Feb 18, 5:19am -
 • Vermikompostér na každý balkon
  Maximálně efektivní recyklace lze v domácnosti docílit s pořízením vermikompostéru. Jedná se o speciální nádobu s žížalami, která je navržena tak, aby ke kompostování mohlo docházet i ve vnitřních interiérech. Řešení je tedy ideální pro ty, kdo nemají zahradu. Vermikompostér využívá schopnosti … Celý příspěvek →
  - 3 Feb 18, 5:21am -
 • Půjčka od rodiny či přátel? Můžete ušetřit, ale i poškodit vzájemné vztahy
  U každého z nás může nastat situace, kdy se potýkáme s nedostatkem financí. Zejména pokud jde o nákladné investice, jako je koupě či rekonstrukce nemovitosti nebo zařizování nové domácnosti, disponuje asi málokdo dostatečnou rezervou na účtu. Stejně tak nečekané události nás mohou … Celý příspěvek →
  - 25 Jan 18, 11:31am -
 • Jaká máte novoroční předsevzetí?
  Bylo jedním z vašich novoročních předsevzetí ušetřit? Ale myslíte si, že v rámci vašeho každodenního života a rituálů již není možné, abyste ve vaší domácnosti našli rezervy? Máme pro vás několik tipů, kde se u vás doma mohou ukrývat úspory, o kterých … Celý příspěvek →
  - 3 Jan 18, 12:21pm -
 • Jak ušetřit s perlátorem?
  Ve výčtu domácích eko-vychytávek by neměly chybět ani perlátory. Ať už zní jejich název jakkoliv složitě, jedná se o velmi jednoduché pomocníky v úsporném zacházení s vodou. Tato zařízení stačí jednoduše namontovat na vodovodní baterii a díky usměrnění proudu vody a hlavně … Celý příspěvek →
  - 25 Dec 17, 6:17am -
 • Jak si chytře půjčíte nejen před Vánocemi?
  Vánoční svátky jsou bezpochyby nejnáročnějším obdobím v roce, a to z hlediska psychické i fyzické kondice, a také financí. Jen si to zkuste představit – několik dní budete lítat po obchodech a snažit se ulovit ty nejlepší dárky, poté rychle domů, upéct, … Celý příspěvek →
  - 4 Dec 17, 12:32pm -
 • Znáte re:Balík?
  Šetrnému chování někdy stojí v cestě pouhá lenivost. Kdo z nás nemá doma pár vybitých tužkových baterií, archivní CD, nefunkční počítačovou myš, klávesnici, starý fén, varnou konvici nebo jiné už nepotřebné menší domácí spotřebiče. Nechceme je vyhazovat do běžné popelnice, ale zároveň … Celý příspěvek →
  - 6 Nov 17, 6:15am -
 • Věděli jste, že…
  V pořadí již druhý ročník úspěšné konference Konference Povinnosti v podnikové ekologii se uskuteční 20. listopadu 2017 v pražském hotelu Grandior. Řada evropských e-shopů včetně těch tuzemských neplní své povinnosti stran likvidace elektroodpadu. Sněmovnou prošel i Akční plán o budoucnosti automobilového … Celý příspěvek →
  - 26 Oct 17, 5:31am -
 • Považujete vlastní domácnost za ekologickou?
  Ano, tento pojem je poměrně široký.  Nicméně abyste mohli říci, že se doma chováte šetrně k přírodě, nemusíte nutně rovnou realizovat zásadní stavební úpravy nebo se razantně loučit s věcmi, na něž jste byli zvyklí. V dnešní době se totiž na trhu … Celý příspěvek →
  - 6 Oct 17, 2:14pm -

Finparada.cz

Patria

Portál Pohoda

 • Offline režim EET
  V Poslanecké sněmovně leží ke schválení novela zákona o evidenci tržeb, která přichází s tzv. offline režimem. O co se jedná a kdo může zvláštní režim využít? Na závěr pro vás máme tip na mobilní aplikace, které vám s EET pomohou.
  - 3 days ago, 18 Oct 18, 10:00pm -
 • Novinky na poli pracovního práva
  V zákoníku práce nejspíš nastanou velké změny. V současnosti prochází legislativním procesem jeho novelizace z dílny Ministerstva práce a sociálních věcí. Jakých novinek se tedy možná dočkáme?
  - 5 days ago, 16 Oct 18, 10:00pm -
 • Daňové a finanční aktuality 11
  V roce 2021 by mohl být schválen nový stavební zákon, který by měl zjednodušit a zrychlit přípravu realizace staveb a zavést princip „jednoho razítka“. Po vzniku opatření, které zpřísnilo daňové kontroly, firmám, jež přesídlily do Prahy, roste ziskovost.
  - 6 days ago, 15 Oct 18, 10:00pm -
 • Novela insolvenčního zákona
  Novela insolvenčního zákona je v současné době po druhém čtení v Poslanecké sněmovně. Co nám může přinést jako zaměstnavatelům a jak se nás může dotknout jako podnikatelů, se dočtete v tomto článku.
  - 7 days ago, 14 Oct 18, 10:00pm -
 • Časové rozlišení v programu POHODA
  V dnešním článku se zaměříme na časové rozlišení v programu POHODA. Ukážeme si, jak postupovat například v situaci, kdy účtujeme na přelomu období a nemáme ještě uzavřený minulý rok.
  - 10 days ago, 11 Oct 18, 10:00pm -
 • Podpora dětských skupin i bezpečnosti při práci
  Zajistit financování dětských skupin a mikrojeslí i po ukončení dotační podpory a zlepšit bezpečnost a ochranu při práci způsobem, který odpovídá v současnosti užívaným technologiím. To jsou nové plány Ministerstva práce a sociálních věcí.
  - 11 days ago, 10 Oct 18, 10:00pm -
 • Zaměstnávání cizinců z EU a některých dalších zemí
  Jaká platí pravidla pro zaměstnávání cizinců z ostatních zemí Evropské unie a v čem se liší, pokud chceme zaměstnat občany ze zemí mimo EU? Jaká povolení cizinec potřebuje, aby mohl pracovat v České republice?
  - 12 days ago, 9 Oct 18, 10:00pm -
 • Divadlo pro vaše výjimečné večery
  Studio DVA je nezávislá divadelní a umělecká společnost, která již pět let sídlí v Paláci Fénix na Václavském náměstí. Můžete si zde vychutnat jak činohru, tak muzikály. Prostor je také stálou pražskou scénou Divadla Bolka Polívky a bratislavského Štúdia L+S.
  - 13 days ago, 8 Oct 18, 10:00pm -
 • Hospodářský rok u společnosti s ručením omezeným
  Ne každému vyhovuje, že musí koncem března podávat daňové přiznání. Jednou z možností, jak tento termín posunout, je přejít na hospodářský rok. V dnešním článku se dozvíte, jak to udělat.
  - 14 days ago, 7 Oct 18, 10:00pm -
 • Jak doložit chybějící dobu důchodového pojištění?
  Chybí vám v evidenci České správy sociálního zabezpečení některá z dob důchodového pojištění nebo náhradní doba pojištění? O jaké případy se konkrétně jedná? A jak a kdy je můžete doložit? Na to vám odpoví následující článek.
  - 17 days ago, 4 Oct 18, 10:00pm -
 • Sdílená ekonomika z legislativního pohledu
  V dnešním článku si představíme legislativní pohled na sdílenou ekonomiku v České republice a také se podíváme na situaci ve světě. Jakými předpisy se řídí podnikání v této oblasti a jaká jsou jeho úskalí?
  - 18 days ago, 3 Oct 18, 10:00pm -
 • Výpověď ze strany zaměstnance
  Výpověď z pracovního poměru je jednostranné právní jednání směřující ke skončení pracovního poměru. V dnešním článku se dočtete, jaké podmínky musí zaměstnanec splnit, aby jeho výpověď, kterou dává zaměstnavateli, byla platná.
  - 19 days ago, 2 Oct 18, 10:00pm -
 • Peníze, dovolená a flexibilita – nejžádanější benefity
  Ačkoli nízká nezaměstnanost a boj o pracovníky probíhající napříč celým trhem vede zaměstnavatele k vylepšování balíčku nefinančních benefitů, stále se jejich nabídka rozchází s poptávkou. Největší zájem je o 13. plat, nejmenší o stravenky.
  - 20 days ago, 1 Oct 18, 10:00pm -
 • Svěřenský fond a rodinná fundace
  Novinkou, která k nám dorazila z Kanady, jsou svěřenské fondy. O co se jedná a kdo je může využít? Dále si představíme rodinnou fundaci, kterou přinesla novela zákona o daních z příjmů v roce 2017.
  - 21 days ago, 30 Sep 18, 10:00pm -
 • Studium a zdravotní pojištění
  Školy většinou oznamují zdravotním pojišťovnám zahájení i ukončení studia. Ovšem není to jejich povinnost, proto je dobré se přesvědčit, že se tyto informace k pojišťovně dostaly. Jinak se ze studenta může stát rázem neplatič.
  - 25 days ago, 26 Sep 18, 10:00pm -
 • Automobil v jednočlenné s. r. o.
  Jaké jsou podmínky zapojení automobilu do podnikání jednočlenné společnosti s ručením omezeným? Může být v majetku více automobilů v případě, že s. r. o. zaměstnává pouze svého majitele? Vysvětlíme si v následujícím článku.
  - 26 days ago, 25 Sep 18, 10:00pm -
 • Dojde v roce 2019 ke zvýšení rodičovského příspěvku?
  Až 260 000 Kč by mohly celkem na rodičovském příspěvku čerpat rodiny s jedním dítětem, potažmo 390 000 Kč s dvojčaty či vícerčaty. Pokud návrh uspěje, bude to možné již od druhé poloviny roku 2019.
  - 27 days ago, 24 Sep 18, 10:00pm -
 • Při uplatnění daňové ztráty nestačí jen hlídat pět let
  Během podnikání někdy nastanou období, ve kterých se nám příliš nedaří, a najednou vykazujeme daňovou ztrátu. Jaké jsou podmínky jejího uplatnění a jaká existují omezení? Dozvíte se v následujícím článku.
  - 28 days ago, 23 Sep 18, 10:00pm -
 • Výroční zpráva a zpráva o vztazích
  Které účetní jednotky musí vyhotovit výroční zprávu? Jaký je její účel? Jaké informace ve výroční zprávě musí uvádět například banka? A dále se také dozvíte, co obsahuje zpráva o vztazích a kdo ji sestavuje.
  - 31 days ago, 20 Sep 18, 10:00pm -
 • Daňové a finanční aktuality 10
  České firmy navyšují investice do inovací. Dvě třetiny malých a středních podniků do nich investují více jak 10 % ze svého obratu. Česká správa sociálního zabezpečení rozesílá přehledy důchodových dob. Jsou zdarma a není třeba o ně žádat.
  - 32 days ago, 19 Sep 18, 10:00pm -
 • Jak řešit pracovní úraz?
  Zaměstnavatel musí nahradit zaměstnanci škodu nebo nemajetkovou újmu vzniklou pracovním úrazem, jestliže vznikla při plnění pracovních úkolů. Co je pracovní úraz, jaké má povinnosti v souvislosti s ním zaměstnavatel a jaké náhrady zaměstnanci náleží?
  - 33 days ago, 18 Sep 18, 10:00pm -
 • Daňové a finanční aktuality 9
  Vláda schválila novelu zákona o místních poplatcích, která reaguje na rychlý rozvoj sdílené ekonomiky. V druhé zprávě informujeme o seminářích k GDPR pořádaných Ministerstvem průmyslu a obchodu.
  - 34 days ago, 17 Sep 18, 10:00pm -
 • Zaměstnavatel a zdravotní a sociální pojištění
  V rámci pracovněprávního vztahu mají zaměstnavatelé mnoho povinností vůči příslušným institucím. Dnes se zaměříme na povinnosti zaměstnavatelů v souvislosti se zdravotním pojištěním a pojistném na sociální zabezpečení.
  - 35 days ago, 16 Sep 18, 10:00pm -
 • Zdravotní prohlídky v zaměstnání
  Téměř každý se někdy setkal s tím, že se před nástupem do zaměstnání nebo v jeho průběhu musel podrobit lékařskému vyšetření. Co všechno jsou pracovnělékařské služby? Jaké jsou podmínky při jejich poskytování?
  - 38 days ago, 13 Sep 18, 10:00pm -
 • Daňové a finanční aktuality 8
  Letošek je ve znamení velkého růstu mezd, přesto by firmy neměly zapomínat investovat do svého rozvoje. V příštím roce se také zvýší starobní důchody, průměrná výše přesáhne 13 200 Kč.
  - 39 days ago, 12 Sep 18, 10:00pm -
 • Zaměstnávání cizinců
  Počínaje dnešním příspěvkem se celkem ve čtyřech článcích podrobněji podíváme na zaměstnávání cizinců v České republice. Jaké zákony zaměstnávání cizinců regulují? Kolik cizinců u nás pracuje? Jaké jsou podmínky Režimu Ukrajina?
  - 40 days ago, 11 Sep 18, 10:00pm -
 • Daňové a finanční aktuality 7
  Finanční správa se připojila k Portálu občana – díky tomu je možné dostat se jeho prostřednictvím k elektronickým formulářům Finanční správy. Průzkum ukázal, že nejčastěji mění práci mladí do 24 let. Co vede lidi ke změně zaměstnání?
  - 41 days ago, 10 Sep 18, 10:00pm -
 • Sdílená ekonomika – nový druh podnikání
  Při volbě krátkodobého ubytování již není nutné vybírat jen z hotelů. Sdílená ekonomika umožňuje alternativní způsoby podnikání a fungování služeb mnoha odvětví a stala se tak fenoménem dnešní doby.
  - 42 days ago, 9 Sep 18, 10:00pm -
 • Auto v podnikání z daňového a účetního pohledu
  Při výkonu podnikatelské činnosti je používání automobilu již téměř nezbytnou součástí každodenního života. Využití auta v podnikání však přináší z pohledu účetnictví či daní celou řadu otázek a nejasností.
  - 45 days ago, 6 Sep 18, 10:00pm -
 • Vyplatí se víc externí, nebo interní účetní?
  Řešíte, zda si najmout externí účetní, nebo zda raději zaměstnat vlastní účetní? Obě varianty mají svoje výhody i nevýhody. V tomto článku pro vás máme několik tipů, které vám mohou pomoci v rozhodování.
  - 46 days ago, 5 Sep 18, 10:00pm -
 • Zákonné a podzákonné normy k dani z příjmů
  Oblast daní z příjmů je velmi široká a mnohdy se v ní těžko orientujeme. Musíme kombinovat řadu zdrojů informací a mnohdy tápeme, kde vlastně hledat. V dnešním článku se podíváme, jaké zdroje informací k daním z příjmů existují.
  - 47 days ago, 4 Sep 18, 10:00pm -
 • Kontroly nelegálního zaměstnávání budou teď častější
  Kvůli nedostatku lidí na trhu práce je větší poptávka po zaměstnancích ze zahraničí. Státní úřad inspekce práce proto zintenzivní kontroly nelegálního zaměstnávání. V minulých letech byli nejčastěji ilegálně zaměstnáváni Ukrajinci a Vietnamci.
  - 48 days ago, 3 Sep 18, 10:00pm -
 • Ethereum a spol. aneb kryptoměna není jen bitcoin
  Nejen bitcoin, ale také ethereum, ripple nebo monero. To všechno jsou kryptoměny. Kdy vznikly a na jakém principu fungují? Kolik obchodovatelných digitálních měn vlastně existuje? To se dočtete v dnešním článku.
  - 49 days ago, 2 Sep 18, 10:00pm -
 • Neschopenka a kontrola nemocných zaměstnanců
  Pokud jste v zaměstnaneckém poměru a ještě jste nikdy nemarodili, bude vás dnešní článek jistě zajímat. Jaké povinnosti máte v režimu dočasné pracovní neschopnosti a kdo vás může zkontrolovat? A který díl neschopenky se odevzdává zaměstnavateli?
  - 52 days ago, 30 Aug 18, 10:00pm -
 • O čem sní účetní? Být 14 dní offline
  Dokážete si představit, že si vaše účetní vezme 14 dní dovolenou nebo že bude absolutně nedostupná? Vyděsila vás tato představa? Tak vás hned uklidníme – účetní si totiž musí svoji dovolenou pořádně rozmyslet a naplánovat.
  - 53 days ago, 29 Aug 18, 10:00pm -
 • Silniční daň u vozidel registrovaných jako zboží
  Jak to vypadá v praxi se silniční daní u aut, která jsou registrována jako zboží? Budou předmětem silniční daně vozidla v autobazaru? A jak je to s veterány? Na to všechno se zaměříme v následujícím článku.
  - 54 days ago, 28 Aug 18, 10:00pm -
 • Daňové a finanční aktuality 6
  Dnes přinášíme dvě důležité zprávy – od září dochází ke změně certifikátu u EET, proto je třeba zkontrolovat, zda je na to pokladní zařízení připravené. Druhá novinka se týká posudkových lékařů. Jaké legislativní změny je čekají v novém roce?
  - 55 days ago, 27 Aug 18, 10:00pm -
 • Odměna jednatele jednočlenné s. r. o.
  V dnešním článku se podíváme na situaci, kdy si jediný společník vyplácí odměnu za svou činnost v jednočlenné společnosti s ručením omezeným. Jaká existují pravidla a jak takový příjem zdanit?
  - 56 days ago, 26 Aug 18, 10:00pm -
 • Nový zákon na větší ochranu klientů pojišťoven
  Větší ochranu klientům pojišťoven zajistí nový zákon o distribuci pojištění a zajištění, který nabude účinnosti 1. prosince 2018. Cílem je zvýšit kvalitu tuzemských pojišťovacích služeb a zajistit účinnější ochranu spotřebitele.
  - 59 days ago, 23 Aug 18, 10:00pm -
 • Penále a pokuty OSVČ u zdravotního pojištění
  Jaké penále a pokuty hrozí OSVČ při nesplnění oznamovací povinnosti vůči zdravotní pojišťovně a nezaplacení zdravotního pojištění ve správné výši či lhůtě? A lze se proti tomu odvolat? Dozvíte se to v následujícím článku.
  - 60 days ago, 22 Aug 18, 10:00pm -
 • Paušální výdaje v letošním roce opět klesly
  Fyzické osoby samostatně výdělečně činné mohou v daňovém přiznání využít paušálních výdajů. V letošním roce ale došlo ke snížení stropu těchto výdajů. Jaká další rizika se pojí s jejich uplatněním?
  - 61 days ago, 21 Aug 18, 10:00pm -
 • Ověřování trvání nároku na sirotčí důchod
  Česká správa sociálního zabezpečení kontroluje během léta prostřednictvím dotazníku trvání nároku na sirotčí důchod. Ti sirotci, u kterých má ČSSZ záznam o předpokládaném ukončení studia, mohou obdržet rozhodnutí o odejmutí důchodu.
  - 62 days ago, 20 Aug 18, 10:00pm -
 • Mzdové listy
  Co musí povinně obsahovat mzdový list podle zákona o daních z příjmů? Jaké další údaje je dobré v něm evidovat? Jak se na něj pohlíží z hlediska GDPR? A jaká je jeho archivační lhůta? To se dočtete v dnešním článku.
  - 63 days ago, 19 Aug 18, 10:00pm -
 • Daňové a finanční aktuality 5
  Od července letošního roku provozuje Ministerstvo vnitra nový portál, který usnadňuje komunikaci s úřady. Od října by mělo dojít ke změnám ve vyhlášce o povinné výbavě vozidla. Jaké změny to budou? Jaká bude povinná výbava autolékarniček?
  - 66 days ago, 16 Aug 18, 10:00pm -
 • Pro koho je určeno dobrovolné důchodové pojištění?
  Kdo se může nechat dobrovolně důchodově pojistit? Kam podat přihlášku k dobrovolnému důchodovému pojištění? A jaká je minimální výše tohoto pojistného? Vše podstatné se dozvíte v následujícím článku.
  - 67 days ago, 15 Aug 18, 10:00pm -
 • Leasing jako způsob financování vozidla
  Pořídit si auto formou leasingu v posledních letech již nevyužívají pouze firmy a podnikatelé, ale i běžní spotřebitelé. Jaké jsou druhy leasingu, jaké mají výhody a nevýhody a pro koho jsou vhodné, se dočtete v dnešním článku.
  - 68 days ago, 14 Aug 18, 10:00pm -
 • V červenci se nezaměstnanost mírně zvýšila
  V červenci se mírně zvedla nezaměstnanost v České republice. Svůj podíl na tom nese jistě horké počasí, které lidi láká spíš k vodě než na pracovní pohovor. Roli hrají také dovolené a absolventi, kteří si chtějí užít posledních prázdnin.
  - 69 days ago, 13 Aug 18, 10:00pm -
 • Mezinárodní organizace WTO a WCO
  V dnešním článku se zaměříme na srovnání dvou důležitých mezinárodních organizací, a to Světové obchodní organizace a Světové celní organizace. Jaká je jejich funkce a jaký mají obě instituce přínos pro světový obchod a celnictví?
  - 70 days ago, 12 Aug 18, 10:00pm -
 • Daňové a finanční aktuality 4
  V dnešních aktualitách představíme nový web Ministerstva práce a sociálních věcí, na kterém nalezneme informace o sociálním bydlení a sociálních službách. A také se podíváme na to, jak je na tom letos Česká republika s exportem.
  - 73 days ago, 9 Aug 18, 10:00pm -
 • Účtování kryptoměn je pro účetní výzvou
  Základním předpokladem, jak dobře účtovat kryptoměny, je především osobní zájem samotných účetních. Účetní úprava totiž není jednoznačná a je potřeba stále hledat vhodné účetní postupy, které jsou však časově náročné.
  - 74 days ago, 8 Aug 18, 10:00pm -
 • Spojené osoby v DPH
  V dnešním příspěvku se zaměříme na problematiku spojených osob z hlediska daně z přidané hodnoty. Kdo je podle zákona o DPH spojenou osobou? Jaká pro ně platí pravidla? Všechno důležité se dozvíte v následujícím článku.
  - 75 days ago, 7 Aug 18, 10:00pm -
 • Muži vydělají víc, v některých oborech se situace mění
  Česko patří k pětici národů Evropské unie, které nejvíce věří v tradiční genderové rozdělení rolí a chování v domácnosti nebo zaměstnání. Proto stále vydělávají více muži než ženy. Avšak v některých oborech se situace pomalu mění.
  - 76 days ago, 6 Aug 18, 10:00pm -
 • Zveřejňování ekonomických údajů za rok 2017
  Podnikáte? Vztahuje se na vás povinnost zveřejňovat údaje o hospodaření? V tomto článku se dozvíte, kdo je povinen tyto údaje zveřejňovat, kde se zveřejňují a jaké konkrétní údaje. Dočtete se i to, jaké vás čekají sankce, pokud tuto povinnost nesplníte.
  - 77 days ago, 5 Aug 18, 10:00pm -
 • Daňové a finanční aktuality 3
  Jaký je hrubý domácí produkt České republiky? Ohrožuje českou ekonomiku politická situace v zahraničí? V rámci vládního Režimu Ukrajina u nás pracuje přes 13 000 Ukrajinců. Jak jsou s nimi a celým programem zaměstnavatelé spokojeni?
  - 80 days ago, 2 Aug 18, 10:00pm -
 • Placení zdravotního pojištění po ukončení studia
  Ukončili jste studium, ať už na střední, či na vysoké škole, nebo jste nebyli úspěšní u maturity a chcete vědět, dokdy za vás škola platí zdravotní pojištění? A kdy už je to zcela na vás samotných? V tom případě vám doporučujeme přečíst si tento článek.
  - 81 days ago, 1 Aug 18, 10:00pm -
 • Spojené osoby v dani z příjmů
  V dnešním článku se blíže podíváme na vzájemné obchodování mezi spřízněnými osobami. Kdo je spřízněná osoba? Jakou cenu považujeme za správnou při transakci spřízněných osob? Jak jsou vztahy spojených osob ošetřeny právně?
  - 82 days ago, 31 Jul 18, 10:00pm -
 • Zveřejňování účetních závěrek – ano, či ne?
  Celkem 75 % firem akceptuje povinnost zveřejňovat své účetní závěrky. Ne všechny ale souhlasí s tím, aby byly veřejné celé zprávy. Zároveň by uvítaly možnost dozvědět se, kdo si informace o jejich finanční situaci zjišťoval.
  - 83 days ago, 30 Jul 18, 10:00pm -
 • Mohou daně snížit daně?
  Placení daní nemáme rádi, ale některé daně nám mohou snížit daň z příjmů. Které daně to jsou, za jakých podmínek mohou daň z příjmů snížit a jak o nich účtovat? Více se dozvíte v dnešním článku.
  - 84 days ago, 29 Jul 18, 10:00pm -

Odkazy

Štítky